Stručno usavršavanje nastavnika ekonomske skupine predmeta u Belom Manastiru

U ponedjeljak, 2. srpnja 2018. u Drugoj srednjoj školi Beli Manastir održan je stručni skup pod nazivom Poduzetništvo.

Stručnom skupu prisustvovale su nastavnice ekonomske skupine predmeta Sandra Matković i Ivana Pleša, te pripravnica na stručnom osposobljavanju Tea Mišić. Tema stručnog skupa bila je Kreativnost i poduzetništvo u obrazovanju učenika. Ciljevi stručnog skupa bili su definirati poduzetničku ideju, razlikovati ideju i poslovnu prigodu, uočiti značaj kreativnog razmišljanja, opisati i pojasniti metode za dobivanje poduzetničke ideje te primijeniti metode kreativnog rješavanja problema. Edukacija se sastojala od 2 dijela: prvi, teoretski dio, odradile su viša savjetnica za učeničko poduzetništvo gđa Vesna Marović te prof. savjetnice belomanastirske srednje škole Biljana Horvat i Melita Todorović. Drugi praktični dio, tj. radionice, održane u dvije grupe, organizirale su prof. savjetnice Horvat i Todorović. Radionice su bile bazirane na metodama za dobivanje poduzetničke ideje (SCAMPER metoda, metoda predviđanja budućnosti) i primjeni kreativnih tehnika (stablo "kako" odlučivanja). Zaključak je stručnog skupa da Poduzetništvo, kao međupredmetnu temu, treba implementirati u sve razine obrazovanja (vrtić, osnovna i srednja škola), a ne samo na visokim razinama obrazovanja.

Stručni skup bio je upriličen ručkom u organizaciji belomanastirske srednje škole, tj. u izradi i posluživanju kuhara i konobara (učenika) srednje škole pod budnim okom njihove predmetne nastavnice Margarite Sklizović

Stručni skup u Drugoj srednjoj školi Beli Manastir završen je posjetom Etnološkog centra baranjske baštine u B. Manastiru u organizaciji već ranije spomenutih prof. savjetnica Todorović i Horvat

Ovim se putem zahvaljujemo organizatoricama na jednom edukativnom i ugodno provedenom danu!

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Ivana Pleša   datum: 5. 7. 2018.

« Ožujak 2024 »