Uspjesi učenika na natjecanjima

Kao podsjetnik na neke bolje dane u nastavku vijesti možete saznati o uspjesima naših učenika i njihovih mentora na natjecanjima zadnjeg tjedna nastave u „normalnim“ okolnostima. Izdvojili bi nekoliko plasmana na državnu završnicu, za koje nažalost trenutno ne znamo hoće li se i kada održati.

U petak 13.3.2020. Srednja škola Donji Miholjac bila je domaćin izlučnog natjecanja WorldSkills Croatia za komercijalne poslove. Školi je po prvi puta pripala čast organizirati natjecanje na ovako visokoj razini na kojem su sudjelovali učenici iz Požege i Zagreba. Učenik 4.razreda komercijalista, Luka Cvetković osvojio je prvo mjesto pod mentorstvom razrednice Ivane Pleše te tako ostvario pravo nastupa na državnoj završnici.

U četvrtak 12.3.2020. održana je smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva LIDRANO Osječko-baranjske županije u Srednjoj školi Isidora Kršnjavog u Našicama. Na natjecanju za najbolji pojedinačni scenski nastup sudjelovali su učenici osječkih srednjih škola, gimnazije iz Đakova, srednje škole iz Našica te učenici naše srednje škole, ukupno deset učenika. Naši učenici Lucija Pavošević, učenica 3. razreda opće gimnazije, i Ivan Azenić, učenik 2. razreda komercijalista, plasirali su se na državnu razinu. Lucija je izvela kao monodramu odlomak iz romana Jane Frey, SLIJEPA ULICA, a Ivan recitirao pjesmu Zvonka Špišića, BICIKL. Mentorica im je bila profesorica Silva Vidaković-Romanić.

U Srednjoj školi Matije Antuna Reljkovića u Slavonskom Brodu, 12. ožujka 2020., održano je izlučno međužupanijsko natjecanje učenika srednjih poljoprivrednih škola WorldSkills Croatia. U disciplini AGRO sudjelovala je i naša učenica Petra Birovljević iz 4. razreda poljoprivrednih tehničara - opći s mentorom prof. Mladenom Maroslavcem te se plasirali na državno natjecanje u disciplini Agro.

11. ožujka  2020. godine u Našicama je održano županijsko natjecanja školskih sportskih društava srednjih škola u rukometu za mladiće gdje je bilo nazočno sedam ekipa među kojima je i ekipa Školskog sportskog društva Sokol Donji Miholjac. Domaćin natjecanja bila je Srednja škola Isidora Kršnjavoga Našice. Natjecanje je otvorio ravnatelj škole Željko Filjak prof. koji je i na kraju uručio priznanja i medalje najuspješnijim društvima. U vrlo jakoj konkurenciji naša ekipa nije se uspjela plasirati na poluzavršno natjecanje.

Izvori: Antonio Čmelak, Silva Vidaković-Romanić i Mladen Maroslavac

objavio: Antonio Čmelak   datum: 24. 3. 2020.

« Ožujak 2024 »