U Srednjoj školi Donji Miholjac održana stručno - edukativna poljoprivredna radionica "Pregled tehničkih sustava u zaštiti bilja"

U organizaciji Srednje škole Donji Miholjac i Zavoda za mehanizaciju Poljoprivrednog fakulteta iz Osijeka, u ponedjeljak 03. 04. 2017., u školskom dvorištu je održana stručno – edukativna poljoprivredna radionica "Pregled tehničkih sustava u zaštiti bilja" na kojoj su učenici poljoprivrednih usmjerenja imali priliku vidjeti tijek stručnog pregleda strojeva za primjenu pesticida kojim se utvrđuje da li ti strojevi zadovoljavaju tehničke zahtjeve radi postizanja visoke razine zaštite zdravlja ljudi i životinja te zaštite okoliša.

U skladu s propisima o održivoj uporabi pesticida, svi strojevi za primjenu pesticida koje koriste profesionalni korisnici podliježu obveznom redovitom pregledu svake tri godine te dobivaju naljepnicu kojom se dokazuje njihova ispravnost . Strojevi  za primjenu pesticida koji nisu pregledani i kojima nije izdana odgovarajuća naljepnica, od 26. 11. 2016. godine više se ne smiju upotrebljavati  sve dok ne budu pregledani.

Na radionici se okupilo desetak poljoprivrednika sa svojim strojevima za primjenu pesticida, a pregled su obavili djelatnici ovlaštene Ispitne stanice tehničkih sustava u zaštiti bilja, Zavoda za mehanizaciju Poljoprivrednog fakulteta iz Osijeka mr. sc. Dario Knežević i Davor Petrović, mag. ing. agr.

Tijekom radionice viši poljoprivredni inspektor gospodin Franjo Romić, dipl. ing. polj. obavio je i inspekcijski nadzor rada djelatnika ispitne stanice.

Radionica je protekla u ugodnoj atmosferi gdje su se sudionici mogli okrijepiti kavom, pecivima i pićem te na kraju slasnim slavonskom čobancem.

Stručni dio organizacije radionice odradio je nastavnik poljoprivredne grupe predmeta Dragan Kopić, mag. ing. agr., a logistički dio radionice odradili su ravnatelj Nenad Perić, prof., Kornelija Sabolek, mag. ing. agr. te pedagoginja Mirta Grozdanić Falamić, prof. i vrijedni učenici 2. PG, 2. PT i 3. PT razreda.

Radionica je trajala od 08:30 do 14:00 sati.

Ovim putem zahvaljujemo se djelatnicima Poljoprivrednog fakulteta iz Osijeka na suradnji pri organizaciji i održavanju radionice te naravno našim vrijednim poljoprivrednicima bez čijeg odaziva radionica ne bi mogla biti niti održana.

Izvor: Dragan Kopić, mag. ing. agr.

objavio: Dragan Kopić   datum: 3. 4. 2017.

« Ožujak 2024 »