TERENSKA NASTAVA: FERIT LABUS OSIJEK

Dana 22. rujna 2017. učenici 4. OG-a (Monika Fuček, Klara Bencetić, Hrvoje Vidović ), 3. OG-a (Dorian Kovačević, Luka Pavošević, Lovro Micek, Ana Fuček) i 3. ST-a (Luka Zvonarić, Toni Jergović) pod vodstvom profesorice Kristine Veselovac posjetili su LABUS sajam  u Osijeku. Prisustvovali su prezentacijama na izložbenim štandovima, prezentacijama u laboratorijima Kampusa  te sudjelovali u specijaliziranim radionicama.

Sudjelovali su na sljedećim izložbenim štandovima: „Matematičke mozgalice“, „Magnetski učinak električne struje“, „Bežični prijenos energije“, „Reciklirajmo male EE uređaje“, „Vremenska i spektralna analiza glazbenog signala“, „Primjena računala u mjerne svrhe“, „Računalne igre“, „Prezentacija 3D printanja“ , „Izložba studenskih radova izrađenih u okviru Pro-student natječaja FERIT-a“, „Računalne igre pomoću BBC micro:bita“, „Mbot – upravljanje robotom“.

Od prezentacija u laboratorijima Kampusa sudjelovali su na ovima: “Prisilno titranje elektrostatskog njihala“, „Magnetsko polje Zemlje“, „Tyndallov eksperiment“, „Specifični naboj elektrona“, „Optika sa laserskim pokazivačima“, „Svjetlost rijetkih zemalja“.

Učenici 3. OG-a  sudjelovali su u specijaliziranoj radionici „IN2 Arduino radionica za početnike“, a učenici 4. OG-a i 3. ST-a u specijaliziranoj radionici „Gimpanje i gimparsko prigovaranje“.

Pozdravili smo i bivšu učenicu naše škole Luciju Strišković  koja je sadašnja studentica FERIT-a i koja nas je dočekala ispred štanda „Izložba studenskih radova“. Oduševljeni smo vrhunskom organizacijom i  velikom strpljivošću samih predavača da nam približe znanja iz fizike. Prisjetili smo se naučenog znanja te stekli nova kroz konkretne pokuse. Upoznali smo nove ideje koje bismo prezentirali u našoj školi. LABUS sajam posjetiti ćemo svakako  i iduće godine.

Fotografije možete pogledati na linku:

Izvor: Kristina Veselovac, prof. mentor

objavio: Ivana Azenić   datum: 28. 9. 2017.

« Ožujak 2024 »