Viceprvaci natjecanja u poduzetništvu ScoopConss u Firenci

U Firenci je od 24. do 25. rujna održano međunarodno natjecanje u poduzetništvu ScoopConss u sklopu Festivala nazionale economia civile 2021. Naša škola je kao pobjednik nacionalnog natjecanja u Rijeci predstavljala Hrvatsku sa poduzetničkom idejom društvenom poduzeća Zadruga Drava. Naši učenici strukovnih zanimanja natjecali su se rame uz rame sa učenicima iz Italije, Portugala, Španjolske i Grčke. Kako je natjecanje izgledalo po danima pročitajte u nastavku gdje donosimo i dijelić atmosfere kroz fotografije.

Prvog dana natjecanja naši učenici su svoje društveno poduzeće predstavili na engleskom jeziku unutar 5 minuta u veličanstvenoj dvorani Palazzo Vecchio. Drugi dan natjecanja učenici su odgovarali na unakrsna ispitivanja međunarodnog ocjenjivačkog žirija. Članica međunarodnog ocjenjivačkog žirija ispred Hrvatske bila je Anela Šovagović, direktorica Miholjačkog poduzetničkog centra, kojoj se ovom prilikom zahvaljujemo na ukazanom povjerenju i suradnji. Nakon dugotrajnog vijećanja naši su učenici osvojili izvrsno 2. mjesto sa samo 13 bodova zaostatka za pobjednicima Grcima koji su imali 362 boda. Učenici su proglašeni viceprvcima poduzetništva na međunarodnom natjecanju čime se neizmjerno ponosimo! Bili su fantastični na prezentaciji koju su odradili pred brojnim poduzetnicima iz Italije te je dogovorena daljnja suradnja sa CTK Rijekom, direktoricom Oljom Stanić te projektnom koordinatoricom Zagorkom Prce Veseli. Ravnatelj Nenad Perić, stručni suradnik Hrvoje Job i mentorica Kornelija Sabolek u Firenzi su potvrdili profesionalnost i  otvorenost za nastavak ScoopConss priče. Trećeg dana sudionici projekta i natjecanja su sudjelovali na nagradnom kulturološkom razgledanju Firenze gdje su se još bolje upoznali i zabavili. Pohvala učenicima ali i mentoricama Korneliji Sabolek i Mirti Grozdanić Falamić za ogroman trud i što su od naše djece napravile prave male poduzetnike koji su bez treme izašli pred dvjestotinjak ljudi i pokazali svoj projekt i znanje iz engleskog u prostoru u kojem bi i iskusnijima glas zadrhti. Ovaj projekt i natjecanje dokazali su da strukovno i zadružno obrazovanje naše škole ima duboke temelje poduzetničkom obrazovanju te da je našim učenicima samo nebo granica. Partnerske europske organizacije:organizacije European Grants International Academy Srl –koordinator projekta (Italija), aCapo Società Cooperativa Sociale Integrata (Italija), Anaptyxiako Kentro Thessalias (Grčka), Associação Portuguesa de Startups (Portugal), Cámara de Comercio e Industria Italiana para España (Španjolska) i Centar tehničke kulture Rijeka (Hrvatska).

Više fotografija s natjecanja i slobodnog vremena provedenog u Firenzi pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: Nenad Perić

objavio: Antonio Čmelak   datum: 25. 9. 2021.