Maturanti Strojarsko poljoprivredne škole Donji Miholjac generacije 1966. / 67. proslavili 45 godina mature

U subotu, 02. lipnja 2012., maturanti iz generacije 1966. / 67. Strojarsko poljoprivredne škole Donji Miholjac u zanimanju strojarsko poljoprivredni tehničar, proslavili su 45 godina mature!

Strojarsko poljoprivredni tehničar je prvo četverogodišnje strukovno zanimanje sa praktičnom obukom osnovano 1960. godine u kojem su se mogli školovati učenici tadašnje Strojarsko poljoprivredne škole u Donjem Miholjcu preteče današnje Srednje škole Donji Miholjac.

U generaciji 1966. / 67. ukupno je maturiralo 46 strojarsko poljoprivrednih tehničara u dva razredna odjeljenja.

Zajedničkoj proslavi ova dva razredna odjeljenja prisustvovalo je ukupno 18 učenika i to:

Bistrović Drago - Vinkovci

Ćupurdija Milenko - Donji Miholjac (profesor u Srednjoj školi Donji Miholjac)

Ižaković Marijan - Osijek

Marić Milan - Orahovica

Rezo Drago - Kutjevo

Sabolek Bruno - Križevci

Šćiran Vitomir - Hrnjevac (Kutjevo)

Cigler Ivan - Orahovica

Kadić Mirko - Samobor

Kufner Mirko - Donji Miholjac

Maršić Ante - Donji Miholjac

Rakitovac Nikola - Donji Miholjac (nastavnik u Srednjoj školi Donji Miholjac)

Sklizević Ivan - Sveti Đurađ (nastavnik u Srednjoj školi Donji Miholjac)

Šatavić Antun - Osijek

Vicić Mato - Belišće

Viduka Drago - Zadar

Zetović Ivan - Donji Miholjac

Zvocak Pavo - Donji Miholjac

Prisustvovali su i sljedeći profesori:

Dimitrijević Mirko - profesor stručnih predmeta poljoprivrede i direktor škole

Ham Josip - profesor sociologije i zemljopisa te odgajatelj u đačkom domu te kasnije direktor škole

Milaković Ksenija - profesorica tjelesne i zdravstvene kulture i zemljopisa

Floreani Antun - nastavnik praktične nastave

Pinterić Ivan - nastavnik praktične nastave

Bunjevac Matija - profesor stručnih predmeta poljoprivrede

Kloiber Rudolf - profesor stručnih predmeta strojarstva

Tijekom programa obilježavanja 45 godina mature održan je sat zajednice učenika te prozivka u prostorima škole, a nakon toga maturanti su polaganjem vijenca kod križa na donjomiholjačkom groblju Svetog Stjepana odali počast preminulim kolegama te preminulim razrednicima Nikšić Tomi i Perišić Milošu.

U hotelu Borik održan je svečani ručak koji je protekao u veseloj atmosferi druženja, evociranja uspomena, te kraćeg prolaska kroz životni put svakog pojedinca, gdje je tko, što radi ...

Na kraju je zakazana i proslava 50 godina mature koja se planira održati u subotu 03. lipnja 2017. godine na istom mjestu!

DOVIĐENJA DO 2017. GODINE !

Nakoliko slika sa obilježavanja 45 godina mature možete pogledati u foto - galeriji naše web stranice klikom miša na: http://ss-donji-miholjac.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=104 .

Izvor: prof. M. Ćupurdija

objavio: Dragan Kopić   datum: 6. 6. 2012.

Epidemiološke upute

Timeline 2020./21.

« Siječanj 2021 »

21.01.2021. 13:25
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave uređenja/adaptacije 10 Regionalnih obrazovnih centara (ROC-ova) u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i ... The post Istraživanje tržišta – nabava uređenja/adaptacije Regionalnih obrazovnih centara appeared first on CARNET .