Posjet i predavanje Marije Kušić iz Ariosa

U utorak, 17.3.2015. Marija Kušić, vlasnica servisa Arios iz Belišća održala je predavanje i radionicu učenicima 4. razreda komercijalista.

S njom je došao i Ivica Šimunov, magistar ekonomije (smjer financije) koji se u Ariosu nalazi kao polaznik stručnog osposobljavanja.

Tema radionice je bila kako izraditi Poslovni plan. Uz radionicu i savjete kako izraditi poslovni plan učenici 4. razreda komercijalista dobili su i mnoštvo praktičnih i primjenjivih informacija vezanih za otvaranje samostalnog obrta ili tvrtke.

Arios je agencija za računovodstvo, informatiku, organizaciju i savjetovanje za male i srednje poduzetnike koja u Belišću posluje od 1992.g.

Trenutno agencija zapošljava 10 radnikai 5 polaznika na stručnom osposobljavanju. Troje zaposlenika dobilo je posao u ovoj agenciji upravo nakon stručnog osposobljavanja u njoj. Agencija kontinuirano prima polaznike stručnog osposobljavanja i to polaznike VSS.

Link na web stranicu Ariosa: http://www.arios.net/

Marija Kušić surađuje sa Ekonomskim fakultetom u Osijeku, Hrvatskom gospodarskom komorom, Hrvatskom obrtničkom komorom, Hrvatskom udrugom poslodavaca te Centrima za poduzetništvo u Osijeku, Belišću i Valpovu. U njihovoj organizaciji često je gost predavač. Isto tako, njeni zaposlenici i polaznici stručnog osposobljavanja sudjeluju u edukacijama koje organiziraju gore navedene asocijacije.

Bilo nam je drago i zanimljivo slušati predavanje ove vrsne poduzetnice čije bogato iskustvo i savjeti učenicima- maturantima mogu pomoći u njihovoj skoroj odluci koju moraju donijeti nakon što napuste našu školu. Neki će otići na fakultet, a oni koji tu odluku ne donesu, morat će se suočiti sa tržištem rada i možda osnivanjem svoje tvrtke ili obrta.

U svakom slučaju, našim učenicima želimo sreću na maturi, a školi što više ovakvih gostiju i predavanja.

objavio: Lovorka Muminović   datum: 18. 3. 2015.