Na poljoprivrednim površinama Srednje škole Donji Miholjac održana radionica pod nazivom "Dan Petrokemije"

U suradnji Srednje škole Donji Miholjac i tvornice mineralnih gnojiva "Petrokemija" d.d. iz Kutine, u srijedu 01. 07. 2015. je održana edukativna poljoprivredna radionica na otvorenom pod nazivom "Dan Petrokemije" na kojoj je prezentiran demonstracijsko gnojidbeni pokus postavljen na usjevu kukuruza.

Pokus su na školskoj poljoprivrednoj ekonomiji "Janjevci" postavile stručnjakinje "Petrokemije" d.d. u suradnji s agronomima Srednje škole Donji Miholjac, a gotovo sve agrotehničke operacije obavili su učenici 3. razreda poljoprivrednih tehničara Fabijan Knežević, Antonio Pavlović, Zvonimir Popović i Matko Šoštarić kojima je to ujedno i završni rad.

Radionici je prisustvovalo tridesetak donjomiholjačkih poljoprivrednika i dvadesetak učenika poljoprivrednih usmjerenja Srednje škole Donji Miholjac.

Agrotehniku postavljenog pokusa okupljenima je predstavio voditelj pokusa iz Srednje škole Donji Miholjac Dragan Kopić, mag. ing. agr., primjenjenu pokusnu gnojidbu predstavila je stručnjakinja primjene mineralnih gnojiva tvornice "Petrokemija" d.d. gospođa Višnja Mikoč, dipl. ing. dok je osobine hibrida kukuruza KWS Kornelius kojim je zasijano pokusno polje predstavio prodajni predstavnik tvrtke "KWS Sjeme" d.o.o. gospodin Vladimir Grđan, dipl. ing.

Radionica je nastavljena na donjomiholjačkom izletištu "Stara Drava" gdje je značaj gnojidbe i proizvodni program tvornice predstavila stručnjakinja primjene mineralnih gnojiva iz tvornice "Petrokemija" d.d. gospođa Mirela Trdenić, dipl. ing.

Za potrebe postavljanja pokusa tvornica "Petrokemija" d.d. donirala je Srednjoj školi Donji Miholjac 1000 kg mineralnih gnojiva različitih formulacija dok je sjeme kukuruza donirala tvrtka "KWS sjeme" d.o.o.

Ovakve edukativne radionice na otvorenom u suradnji s poljoprivrednim školama tvornica "Petrokemija" d.d. provodi u cilju promidžbe te upoznavanja učenika poljoprivrednih usmjerenja i zainteresiranih poljoprivrednika sa značajem gnojidbe i proizvodnim programom tvornice.

Nekoliko slika s ove radionice možete pogledati u foto galeriji.

Izvor: Dragan Kopić, mag. ing. agr.

objavio: Dragan Kopić   datum: 3. 7. 2015.