SREDNJA ŠKOLA DONJI MIHOLJAC U ZAVRŠNICI MEĐUNARODNOG NATJECANJA POTROŠAČKE UČIONICE

Miholjački gimnazijalci među deset finalista iz cijele Europske unije

Učenici 3. razreda opće gimnazije i članovi izvannastavne aktivnosti Jezična grupa u finalu su prestižnog međunarodnog natjecanja Potrošačke učionice. Odabrani su među deset finalista iz cijele Europske unije i bore se za prvo mjesto.

Za taj je veliki uspjeh zaslužni su i mentori  učenika  profesori Antonio Čmelak i Kristina Kaučić. Riječ je o međunarodnom natjecanju Potrošačke učionice pod nazivom Pametni potrošači energije. U natjecanju sudjeluju srednje škole iz cijele Europske unije, a održava se četvrti put.

Kako je uvjet natječaja bio suradnja s jednom europskom školom,  cijeli je projekt ostvaren u suradnji s partnerskom školom Aniturri BHI, Agurain,iz Baskije, Španjolska. Zadatak je bio odrediti svoju ulogu u potrošnji energije, u borbi protiv klimatskih promjena i stvaranju održivih društava.

U suradničkom ozračju,učenici iz Donjeg Miholjaca i Aguraina su odredili i usporedili svoje svakodnevno ponašanje kao potrošača energije u pogledu mobilnosti, grijanja, hlađenja, potrošnje vode, rasvjete, korištenja kućnih uređaja i na svojoj web stranici http://begreenmyfriend.weebly.com/  predstavili internetski komplet alata za smanjenje potrošnje energije.

Da je doista riječ o kvalitetnom radu, potvrđuje činjenica da je upravo projekt naziva Be Green My Friend   ušao u uži krug natjecanja, gdje se zajedno s još devet finalista bori za prvo mjesto, ali i činjenica da je prosudbena komisija ovaj projekt ocjenila s visokih 18,2 boda od mogućih 20.

Prva nagrada je putovanje u Bruxelles te posjet glavnim europskim institucijama.

Inače, svi projekti izabrani u uži krug predstavljeni su na internetskoj stranici Potrošačke učionice te se za njih može glasati do 26. travnja. Projekt s najvećim brojem glasova osvaja prvo mjesto. Za projekt Srednje škole Donji Miholjac pod nazivom Be Green My Friend možete  glasati na sljedećem linku: .  https://www.consumerclassroom.eu/inter_school_competition_finalists_2016_2017

Jedna IP adresa, jedna mail adresa, jedan glas, glas po glas – Pobjeda.

objavio: Antonio Čmelak   datum: 17. 4. 2017.