NATJEČAJ za odabir učenika za obavljanje dvotjedne stručne prakse u mjestu Braga, Portugal u sklopu odobrenog Erasmus+ projekta 2019-1-HR01-KA102-060467

NATJEČAJ

za odabir učenika za obavljanje  dvotjedne stručne prakse u mjestu Braga,  Portugal u sklopu odobrenog  Erasmus+ projekta 2019-1-HR01-KA102-060467

Mobilnost je namijenjena učenicima 3.razreda strojarskih tehničara i računalnih tehničara u strojarstvu, 4. razredu komercijalista, 2. razredu CNC operatera, 3.razredu CNC operatera i 3. razredu cvjećara.

Odabrani učenici obavit će dvotjednu stručnu praksu od 16.2.2020.-29.2.2020.

Učenicima je iz sredstava projekta osigurano putovanje, smještaj, prehrana, izleti, osiguranja i džeparac.

Za prijavu su potrebni sljedeći dokumenti:

1. Presliku svjedodžbi završenih razreda srednje škole
  2. Presliku potvrde o sudjelovanju na natjecanjima (ukoliko imate)
  3. Europass CV na engleskom i hrvatskom
  4. Motivacijsko pismo na engleskom i hrvatskom
  5. Presliku potvrde o volontiranju, sudjelovanju u izvannastavnim i izvanškolskim  aktivnostima (ukoliko imate)
  6. Preporuka nastavnika strukovnih predmeta
  7. Prijavnica
  8. Suglasnost roditelja/staratelja za prijavu na natječaj

Testiranje poznavanja engleskog jezika provest će se na satovima engleskog jezika po rasporedu, a provest će ga predmetne profesorice, te će testove dostaviti u ured ravnatelja.

U motivacijskom pismu potrebno je odgovorit na sljedeća pitanja.

1. Zašto želim sudjelovat u mobilnosti?

2. Koja su moja očekivanja?

3. Koliko mi je praksa važna za moje buduće zanimanje?

4. Što bih promijenio/la u dosadašnjem načinu odrađivanja stručne prakse?

Radi zaštite osobnih podataka potrebno je u prijavnici navesti odabranu zaporku pod kojom će se učenici voditi: Zaporka ne smije sadržavat ime i prezime ili uvredljive riječi.

Obrazac za Europass CV se nalazi na linku.

Obrazac prijavnice  nalazi se u prilogu.

Obrazac motivacijskog pisma nalazi se u prilogu.

Obrazac preporuke nastavnika strukovnih predmeta nalazi se u prilogu.

Obrazac potvrde za izvannastavnu aktivnost (popunjava voditelj aktivnosti) se nalazi u prilogu.

Obrazac suglasnosti za natječaj se nalazi u prilogu.

ROK ZA PRIJAVU: 16.9.-20.9.2019.

POSTUPAK PRIJAVE: Svu potrebnu dokumentaciju treba dostaviti u ured ravnatelja do naznačenog roka.

U razmatranje se uzimaju samo pravovremeno dostavljena i potpuna dokumentacija.

Povjerenstvo za odabir čine razrednici, nastavnici strukovnih predmeta i nastavnici engleskog jezika, a na prijedlog projektnog tima potvrdilo ih je Nastavničko vijeće.

OBJAVA REZULTATA: 25.9.2019. na službenim stranicama Škole

ŽALBENI ROK: 26.9.2019.-4.10.2019.

OBJAVA KONAČNE LISTE: 7.10.2019.

KRITERIJI ODABIRA:

1. Opći uspjeh završenih razreda na dvije decimale

2. Ocjene iz strukovnih predmeta

3. Uspješnost na praktičnoj nastavi

4. Motivacija

5. Izostanci i pedagoške mjere poticanja i sprječavanja

6. Dodatni bodovi za sudjelovanje na natjecanjima, volontiranje ili/i izvannastavne aktivnosti

7. Broj bodova ostvarenih na testiranju poznavanja engleskog jezika

8. Dob (u vrijeme mobilnosti 16 i više godina)

OBAVEZE ODABRANIH UČENIKA:

-aktivno sudjelovanje u pedagoško-psihološkim, kulturološkim, jezičnim i strukovnim pripremama

- primjereno i odgovorno ponašanje na radnom mjestu za vrijeme mobilnosti,
-  redovito pohađanje stručne prakse (učenici će na praksi imati mentora koji će pratiti njihov rad),
- učenici će svaki dan voditi Dnevnik rada,
- sudionici mobilnosti svakoga dana održati će sastanak s osobama u pratnji (nastavnik),
- učenici će uvažavati i slijediti upute osoba u pratnji- nastavnika te im se obratiti u slučaju bilo kakvog problema,
- učenici neće konzumirati jaka alkoholna pića i nedolično se ponašati za vrijeme mobilnosti

Nakon odabira, sudionici mobilnosti (njihovi skrbnici/roditelji) sklapaju sa školom ugovor i preuzimaju na sebe odgovornost da će ispuniti svoj dio obveza, u protivnom školi su dužni vratiti sredstva utrošena na mobilnost. Sve pripreme (strukovne, jezične i kulturološke) bit će organizirane u školi, kao i tjedni sastanci sa sudionicima mobilnosti.

POSTUPAK ŽALBE:

Ukoliko smatrate da vaša dokumentacija nije razmatrana u skladu s raspisanim Natječajem, žalbu u pisanom obliku potrebno je u žalbenom roku (26.9.-4.10.2019.) dostaviti u ured ravnatelja. Projektni tim će razmotrit žalbu i u pisanom obliku obavijestiti podnositelja žalbe.

Za sve informacije obratite se Kristini Kaučić, prof. mentor, koordinatorici projekta.

Potrebna dokumentacija nalazi se u prilogu pod karticom "Opširnije"

objavio: Kristina Kaučić   datum: 15. 9. 2019.