Projektna nastava iz Engleskog jezika

Krajem studenog i početkom prosinca 2.THK  i 3. OG razred su nastavu Engleskog jezika kod prof. Goranke Lengyel-Komušanac odrađivali na malo drugačiji način -projektnom nastavom. 3.OG je kroz projektnu nastavu naziva 'I wish this was...' dao nekoliko ideja kako  prazne prostore u gradu pretvoriti  u prostore koji će ispunjavati određene potrebe građana. Učenici 2.thk su imali malo drugačiji zadatak-trebali su osmisliti poslovnu ideju koju bi učenici/studenti mogli provesti, te na digitalnom plakatu dati osnovne informacije o svojoj poslovnoj ideji (usluge, cijene, radno vrijeme, kontakt i sl.). U nastavku vijesti saznajte detalje te pogledajte kako je izgledalo predstavljanje rezultata rada.

Učenici 3.OG su prvo nabrojili različite potrebe svih dobnih skupina u gradu. Zatim su naveli prazne zgrade/lokale/prostore  u gradu koji bi se mogli pretvoriti u koristan prostor. Nakon toga su po skupinama dobili određenu potrebu građana te su sami odlučivali koju će zgradu izabrati za preuređenje. Trebali su navesti za koju dobnu skupinu bi određeni prostor bio preuređen, koje aktivnosti bi se izvodile u prostoru, kako bi financirali preuređenje, bi li zaposlili ljude ili bi našli volontere za rad u novom prostoru, te koje su prednosti i nedostatci lokacije/zgrade. Učenici su tako prazne prostore zamislili kao  dom za starije, novi vrtić, disko, hotel/restoran, pučku kuhinju, bazen te klub za starije građane.  Naravno, svoje ideje su i prezentirali  u razredu. Ideje su zaista bile dobre,a učenici su pokazali razumijevanje za potrebe građana te praktičnost pri izboru sadržaja i lokacija.

2.THK je svoje ideje prezentirao, pa smo tako čuli  kako bi prodavali ručno izrađeni nakit, med i proizvode od meda, otvorili autopraonicu, kavanu, tvrtku za grafički dizajn te platformu za distribuciju proizvoda (dropshipping). Učenici su pokazali da imaju provedive ideje koje bi zaista mogli pretvoriti u neki  budući  'business'.

objavio: Antonio Čmelak   datum: 14. 12. 2022.

« Svibanj 2024 »