Volonteri

Poštovani,

Osnivanje Volonterskog kluba Srednje škole Donji Miholjac  omogućilo nam je da steknemo bolje vještine za motiviranje mladih u aktivnije uključivanje rješavanja problema lokalne sredine.  Svjesni smo slabih karika trenutnog volontiranja u Donjem Miholjcu i želimo unaprijediti postojeći sustav volontiranja koji trenutno ne dobiva pažnju i potporu koju zaslužuje.

Humanitarni rad Srednje škole Donji Miholjac uvijek je bio prisutan ali unazad nekoliko školskih godina postao je intenzivniji. Dvije godine volonteri djeluju kao izvannastavna aktivnost Srednje škole Donji Miholjac koja trenutno broji oko 50- tak aktivnih članova te im je želja proširiti svoje djelovanje. Priznanje za doprinos u razvoju školskog volonterizma je i dobivanje godišnje volonterske nagrade za Slavoniju i Baranju koju dodjeljuje Volonterski centar Osijek.

Škola ima razvijenu suradnju sa Volonterskim centrom Osijek s kojima se radi na projektu „Pokreni sebe, promijeni svijet“, dok su profesorica Mirjam Ćosić i pedagoginja Mirta Grozdanić educirani menageri volonterstva. Odrađeni volonterski sati volontera upisuju se u volonterske knjižice kao dokaz njihova humanitarnog djelovanja te im omogućuje daljnji razvoj volonterizma.

Za sva pitanja i sugestije o mogućnoj suradnji javite se na dolje navedene kontakt podatke voditeljici Volonterskog kluba Srednje škole Donji Miholjac pedagoginji Mirti Grozdanić.

Menager Volonterskog kluba Srednje škole Donji Miholjac: Mirta Grozdanić, prof. pedagogije

Osim volontiranja učenika tijekom školske godine 2018./2019. u školi je djelovao i volonterski klub nastavnika. Klub nije imao formalni ustroj već se sastajao po potrebi da bi poboljšali kvalitetu uvjeta života i rada u školi. U tom smislu nastavnici su se okupili oko dva projekta: uređenje zbornice i središnjeg hodnika. Prva akcija bila je 11.10.2018. kada su nastavnici u samo jedno subotnje prijepodne preobrazili zbornicu. O tome možete više pročitati na sljedećem linku vijesti. Druga akcija bila je 28.5.2019. i obuhvatila je detaljno čišćenje središnjeg hodnika škole, krečenje zidova i stepeništa, uklanjanje kućice dežurnog učenika i uređenja panoa.

Epidemiološke mjere

Informacije 2021./22.

Natječaji za posao

Dan škole 31.5.2021.

Kliknite na video i foto izložbu

Timeline

2021./22.            2020./21.

« Prosinac 2021 »

30.11.2021. 13:17
CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021"
Vlade, državne institucije, organizacije i kompanije u svojem djelovanju sve više koriste kibernetički prostor što dovodi do većeg rizika od hakerskih napada. Upravo se hakerski napadi danas smatraju najvećom prijetnjom ... The post CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021" appeared first on CARNET .