NATJEČAJ za jednog nastavnika u pratnji za mobilnost na Maltu sklopu odobrenog Erasmus+ projekta Put do uspjeha 2022-1-HR01KA122-VET-000073642

Srednja škola Donji Miholjac raspisuje

NATJEČAJ za jednog nastavnika u pratnji za mobilnost na Maltu u sklopu odobrenog Erasmus+ projekta  Put do uspjeha 2022-1-HR01KA122-VET-000073642

Odabrani nastavnik  bit će u pratnji 7+1 učenika koji će obavljati  dvotjednu  stručnu praksu od 29. 10. – 11. 11. 2023.

NAPOMENA: Vrijeme održavanja prakse je okvirno. Partner može potvrditi navedene datume, ali ih može i pomaknuti sukladno raspoloživim mjestima za obavljanje prakse.

Za prijavu su potrebni sljedeći dokumenti:

1. Europass CV  (može i na hrvatskom) i narativni CV u kojemu ćete opisati vaša iskustva organiziranja i provođenja ekskurzija, sudjelovanja i provođenja nacionalnih i međunarodnih projekata, javnog govora i prezentiranja
  2. Ukoliko imate certifikat o poznavanju engleskoga jezika, ukoliko ne onda će  bit provedeno testiranje (ne odnosi se na nastavnike stranih jezika)
  3. Dokaz o izvannastavnim aktivnostima: odluka o tjednom zaduženju uz kratak opis što ste radili, s kojim učenicima (opis možete navesti i u narativnom CV-u)

U digitalnoj prijavnici potrebno je obrazložiti motivaciju i plan diseminacije te dati suglasnost za objavu punog imena i prezimena na stranici Škole.

Testove engleskog jezika vrednovat će nastavnice Engleskoga jezika koje se ne prijavljuju na natječaj, a rezultate će predati u ured ravnatelja te će isti bit priloženi prijavnoj dokumentaciji.

TESTIRANJE ENGLESKOGA JEZIKA održat će se  7. srpnja 2023. u 13:30 u kabinetu stranih jezika.

Obrazac za Europass CV se nalazi na poveznici.

Obrazac prijavnice se nalazi na poveznici.

ROK ZA PRIJAVU: 3. 7. 2023. – 7. 7. 2023.

POSTUPAK PRIJAVE: Potrebno je popuniti prijavni obrazac. U prijavnom obrascu potrebno je navesti točnu e-mail adresu, na koju će vam nakon slanja prijavnog obrasca stići poveznica koji vodi do mape u koju ćete uložiti traženu dokumentaciju.

U razmatranje se uzima samo pravovremeno dostavljena i potpuna dokumentacija.

Povjerenstvo za odabir čine pedagoginja, ravnatelj i jedan nastavnik Škole koje je na prijedlog projektnog tima potvrdilo Nastavničko vijeće na sjednici održanoj 22. kolovoza 2022.

Povjerenstvo je imenovano kako bi se izbjegao sukob interesa u slučaju da se na natječaj jave članovi projektnog tima.

OBJAVA REZULTATA: 11. 7. 2023. na službenim stranicama Škole

ŽALBENI ROK: 12. 7. 2023. – 19. 7. 2023.

OBJAVA KONAČNE LISTE: 20. 7. 2023.

KRITERIJI ODABIRA:

1. Aktivno poznavanje engleskoga jezika u govoru i pismu (testiranje ili certifikat, ukoliko ga imate)
  2. Rad  u izvannastavnim aktivnostima
  3. Iskustvo organiziranja i provođenja višednevnih učeničkih ekskurzija u inozemstvo
  4. Odlične socijalne vještine
  5. Organiziranje i provođenje projekata na nacionalnoj i međunarodnoj razini
  6. Komunikacijske vještine
  7. Suradničke vještine
  8. Iskustvo javnog govora i prezentiranja
  9. IKT vještine
  10. Motivacija

Kriteriji odabira nisu navedeni prema važnosti.

Motivacija nastavnika će se bodovat prema kriteriju:

Motivacija je jasno izražena i vidljivo je da će stečena iskustva pridonijeti kvaliteti provedbe mobilnosti. (0- 2boda) 0-nije uopće navedena, 1-nije jasno navedena, Iz obrazložene motivacije jasno je kako će nova iskustva biti korištena u svakodnevnom radu. (0-2 boda) 0-nije jasno,1-donekle je jasno, 2- u potpunosti je jasno.

Ukoliko više nastavnika ostvari jednak broj bodova, prednost se daje nastavniku s višom postignutom razinom poznavanja jezika, bolje obrazloženoj motivaciji i planu diseminacije.

Nastavnik koji do sada nije sudjelovao u Erasmus+ projektima Škole dobit će 2 boda u predviđenoj rubrici Do sada nije sudjelovao/la u Erasmus+ projektima Škole.

Ukoliko se na natječaj javi samo jedan nastavnik nije potrebno izvršiti bodovanje pod uvjetom da ispunjava kriterije natječaja.

OBVEZE ODABRANIH NASTAVNIKA:

Sastanak s učenicima na dnevnoj bazi, obilaženje učenika na praksi i razgovor s mentorima, pomoć učenicima pri vođenju dnevnika prakse, diseminacija na i nakon mobilnosti, suradnja s mentorima u hotelima dnevnoj bazi, rješavanje svih nastalih problema na mobilnosti (mijenjanje tvrtke u kojoj učenik obavlja praksu, zdravstveni problem, izgubljena prtljaga, izgubljeni dokumenti, svi mogući problemi nastali na putu neovisno o načinu putovanja), pratnja učenicima na svim izletima i kulturološkim razgledavanjima.

Nakon odabira, nastavnici  sklapaju sa Školom sporazum i preuzimaju na sebe odgovornost da će ispuniti svoj dio obveza, u protivnom Školi su dužni vratiti sredstva utrošena na mobilnost.

POSTUPAK ŽALBE:

Ukoliko smatrate da vaša dokumentacija nije razmatrana u skladu s raspisanim Natječajem, žalbu u pisanom obliku potrebno je u žalbenom roku  navedenom u tekstu Natječaja dostaviti na erasmusssdm@gmail.com, s naznakom ŽALBA na odabir nastavnika u pratnji. Povjerenstvo će razmotriti žalbu i u pisanom obliku obavijestiti podnositelja žalbe.

Za sve informacije obratite se Kristini Kaučić, prof. savjetnici, koordinatorici projekta.

Konzultacije se održavaju u kabinetu stranih jezika, po dogovoru.

Izvor: Kristina Kaučić, prof.

objavio: Ivana Azenić   datum: 3. 7. 2023.