Ukupno: 301950
ERASMUS+ KA1 Vještine za budućnost

Održane pripremne radionice

U sklopu projekta održane su pripremne radionice kako bi učenici sudionici projekta bili što bolje pripremljeni za odlazak na trotjednu mobilnost u Portugal.

U sklopu priprema učenici su sudjelovali u kulturološkoj radionici, te radionicama financijske, medijske pismenost, zaštite na radu i pedagoškim pripremama. Školi je bila odobrena i online jezična potpora (OLS) koja je pomogla učenicima u početnoj i završnoj procjeni poznavanja engleskog jezika. Učenici su poticani na korištenje svih dostupnih materijala i tečaja engleskog jezika u sklopu OLS platforme. Kako bi svi učenici, a ne samo sudionici projekta mogli razvijati svoje jezične vještine i obogaćivati svoj vokabular vezan za struku u kojoj se obrazuju materijali s platforme OLS korišteni su u redovitoj nastavi engleskog jezika u razredima u kojima se nalazi i učenici sudionici projekta. Tijekom održavanja radionice financijske pismenosti koju je održala nastavnica ekonomske skupine predmeta i politike i gospodarstva, učenici su naučili kako se otvara račun u banci, kako pretvoriti cijenu u eurima u kune, o kartičnom plaćanju, te o Internet bankarstvu. Također su se upoznali i s izradom poslovnog plana koji će učenici po povratku izraditi. Radionicu medijske pismenosti održala je koordinatorica Kristina Kaučić koja je učenike upoznala s mjerama sigurnosti na internetu i autorskim pravima. Radionicu zaštite na radu proveo je povjerenik za zaštitu na radu, nastavnik Mirko Šustek. Pedagosške je radionice odradila pedagoginja na zamjeni Monika Denša. Koordinatorica, pedagoginja i učenici sudionici su izradili i mali priručnik FAQ; često postavljana pitanja. Učenici 4.OG koji su sudionici programa Škola ambasador Europskog parlamenta i koji imaju status junior ambasadora su koristeći službene materijale EPAS programa, tzv. Module, na zabavan način sudionike provele kroz EU, te testirale njihovo znanje. Kako bi se dobro pripremili za odlazak u Portugal učenici su koristili i materijale nastale tijekom kulturoloških priprema prve generacije naših Erasmusovaca i zaigrali Kahoot. Tijekom priprema učenici su izradili logo i digitalni poster projekta.

Priloženi dokumenti:
Poster.png (529.99 KB)

objavio: Kristina Kaučić   datum: 17. 12. 2021.

« Svibanj 2024 »